Język polski dla obcokrajowców – Lublin

Jeśli boicie się problemów z gramatyką i wymową języka polskiego, to pragniemy Was uspokoić. Nauka języka polskiego dla obcokrajowców wygląda zupełnie tak samo, jak nauka języka obcego dla Polaków. Większość z nas rozpoczynając naukę nowego języka, boryka się z podobnymi trudnościami. Opracowując kurs obejmujący język polski dla obcokrajowców w Lublinie, staraliśmy się stworzyć go tak, by pomóc Wam te trudności wyeliminować.

Najważniejszym elementem metody bezpośredniej stosowanej w naszej szkole jest osłuchanie się z językiem, z jakim spotkacie się w życiu codziennym. Poznacie język słyszany na ulicy, w sklepie, autobusie, taksówce, na studiach, czy w sytuacjach zawodowych. Poznacie go jednak w przyjaznych i bezstresowych warunkach ułatwiających naukę. Podczas zajęć w szkole językowej Efekt możecie wspólnie z lektorem, w życzliwej i przyjaznej atmosferze, bez przeszkód eksperymentować z językiem polskim. Dzięki temu już po kilku zajęciach dostrzeżecie, że zaczynacie naturalnie przechodzić na komunikowanie się i myślenie w języku polskim. 

Jak wygląda kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Znajomość nawet dużego zasobu słów nie gwarantuje zrozumienia żywego języka. Nasi lektorzy posługują się właśnie takim językiem, jednak ich wypowiedzi poparte są zawsze kontekstem, co ułatwia zrozumienie, nawet bez znajomości dużej ilości słów. Właśnie na osłuchaniu i interakcji werbalnej, czyli kontrolowanym przez lektora dialogu opiera się nasza metoda bezpośrednia. Sprawia ona, że organizowany w naszej szkole w Lublinie polski dla obcokrajowców, jest wyjątkowy i pozwala szybko opanować język na poziomie komunikacyjnym.

Prowadząc zajęcia języka polskiego dla obcokrajowców imitujemy naturalne warunki komunikacji oparte na codziennym języku wypowiadanym w naturalnym tempie. Ma to na celu oswojenie się z językiem, a w konsekwencji pokonanie bariery językowej. Wszystkie formy gramatyczne poznajecie w praktycznym wydaniu, a wielokrotne powtarzanie ich sprawia, że nawet najtrudniejsze formy pozostają w pamięci.

Zajęcia obejmujące język polski dla obcokrajowców polegają na ciągłej konwersacji w języku polskim i ograniczeniu do minimum komunikacji w Waszym języku ojczystym. Rozmawiając z lektorem i odpowiadając na jego pytania macie możliwość natychmiastowego sprawdzenia swojej wymowy i zasobów językowych. Taki proces utrwala prawidłowe nawyki językowe u słuchaczy, a także motywuje do dbania o formułowanie poprawnych zdań.

Naukę za pomocą metody bezpośredniej możemy porównać do uczenia się języka przez dziecko. Na początku dziecko słucha i poznaje, powoli uczy się myślenia w języku rodziców, by następnie naturalnie i stopniowo przechodzić do komunikacji. Kolejnym etapem jego nauki jest pisanie. Naśladując ten proces uczymy języków obcych metodą bezpośrednią. Organizowany przez nas język polski dla obcokrajowców w Lublinie to szansa na łatwą i szybką naukę.

Dla kogo przeznaczony jest kurs języka polskiego?

Nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców kierujemy przede wszystkim do osób, które potrzebują praktycznej znajomości żywego języka. Najczęstszymi słuchaczami szkoły językowej Efekt są studenci oraz osoby związane zawodowo z Lublinem.

Nasza ofertę dostosowaliśmy do osób na różnym poziomie znajomości języka polskiego, a o poziomie zaawansowania i Waszych potrzebach powie nam test kwalifikacyjny, który oferujemy każdemu słuchaczowi. Dzięki temu możemy optymalnie dostosować metodę bezpośrednią, za pomocą której uczymy, do Waszych wymagań.

Jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby i sugestie, ponieważ wiemy, że potrzebujecie komunikować się w języku polskim w różnych sytuacjach życiowych. Staramy się również odpowiednio dobierać lektora oraz grupę słuchaczy, tak by optymalne warunki oraz atmosfera pozwoliły na bezstresową, jak najbardziej skuteczną i łatwą naukę języka polskiego.

Dlaczego warto nam zaufać?

Niezależnie od języka, jakiego uczymy, pragniemy, by naszych słuchaczy wiązała z nami przede wszystkim ich własna satysfakcja, poparta efektami w nauce języka obcego. Z tego względu nie podpisujemy umowy, a słuchacze decydują czy kontynuować naukę po każdym miesiącu wnosząc opłatę za kolejny. Taki sposób współpracy jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ stanowi wyznacznik skuteczności metody bezpośredniej, którą z Waszą pomocą wciąż udoskonalamy. Ten system rozliczeń, przyjęty w naszej szkole w Lublinie, obejmuje również język polski dla obcokrajowców.

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców łączy się w naszej szkole z poznawaniem polskiej kultury, codziennych nawyków, typowych zachowań i używanych na co dzień zwrotów, stereotypów oraz polskich zalet i wad. Ich poznanie w połączeniu z metodą bezpośrednią pozwoli Wam na sprawne i bezkolizyjne posługiwanie się językiem polskim w każdej sytuacji życiowej.

Polski dla obcokrajowców w Lublinie

Nauka języka polskiego może stanowić prawdziwe wyzwanie dla wielu osób zza granicy. Jednak wierzymy, że przy zastosowaniu odpowiednich metod i doświadczeniu można szybko uzyskać pierwsze, zadowalające efekty. Zapisując się na język polski dla obcokrajowców w Lublinie prowadzony przez doświadczonych native speakerów ze szkoły Efekt, masz pewność, że każde zajęcia przyniosą Ci dużą dawkę wiedzy i umiejętności językowych, które będziesz mógł wykorzystać na co dzień. Dzięki temu poprawisz swój komfort życia oraz poczujesz się w Polsce bardziej swobodnie.

Co wyróżnia nasze zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców:

  • dopasowanie programu do indywidualnych potrzeb,
  • praktyczne słownictwo i nastawienie na komunikację,
  • szybkie efekty, które poprawią jakość Twojego życia,
  • brak długoterminowych zobowiązań — po każdym miesiącu podejmujesz decyzję o kontynuowaniu nauki.

Lepsza znajomość języka polskiego stworzyć Ci również nowe możliwości. Znając podstawy, łatwiej nawiążesz kontakty towarzyskie, a także biznesowe. Twoi znajomi oraz współpracownicy z pewnością docenią wszelkie starania. Dlatego, jeżeli planujesz na jakiś czas zatrzymać się w Lublinie, zapraszamy na lekcje polskiego dla obcokrajowców do szkoły Efekt.